Search

streda 24. apríla 2013

TVD 4x19 - Pictures of you

Ako sa to hovorí? Dala by som si za svoju lenivosť facku, ale nechce sa mi? :D Ale nie, mam kopu ucenia, ktore môžem použiť ako výhovorku ;)
Táto epizóda ide rozhodne do priečinka TVD zbytočností, takže sa ani ja nebudem nakoniec moc rozpisovat. Keď však už hovorím o Denníkoch, včera som náhodou opäť našla seriál H2O just add water a vidiet Clarie Holt ako najlepšiu kamošku s Phoebe Tonkin je vážne pecka :DD Teraz hrajú dve nie veľmi príjemné osôbky, ktoré nielen že sa vzájomne moc nemusia, ale nemusím ich ani ja.
To len taká vsuvka na okraj.

Tááákže Denníčky. Veeľky chaos a bordel.
Elena pokračuje vo svojej túžbe po zlej stránke svojho ja. Asi sa jej zapáčilo. Možno sa snaží imitovať Katherine, ale veľmi jej to teda nejde. Naďalej udržiavané priateľstvo s Rebekah by bolo zaujímavejšie, keby Elena pri každej príležitosti nevykrikovala, že to robí zo zištných dôvodov. Dobre, veď nám je to všetkým jasné, neustále papagájovanie nie je potrebné.

Jej ukradnutie Carolininých šiat bola mimoriadne úboha podpásovka, zvlášť preto, že sa mi tie šaty na Caroline páčili. Červená jej sekla, ale Elena verná svojej zlej karme ich musela vziať. Už keď sa stretli v čistiarni tak Elenin falošný úsmev napovedal, že príde škaredá zrada. To, ako sa potom na plese predvádzala bolo tiež dosť nechutné.

Podobne by som mohla konštatovať jej vyhrážanie sa April. Načo tam vôbec vymysleli jej postavu, teda April. Potrebovali nového fackovacieho panáka namiesto Caroline? Lebo to tak silne vyzerá.

Original Family ako obyčajne kapitola sama pre seba. Nech sa už pohnú z Mystic Falls do New Orleansu, lebo to s nimi tiež ide z kopca. Čakala som niečo zaujímavejšie, ale skôr mi to pripadalao ako v parlamente. Nezmyselné diskusie s nezmyselnými podmienkami. Páči sa mi, ako Rebekah objasnili podstaty jej "budúceho ľudského života" a možno aj poriadny kus reality, ale aj tak bola Elijahova podmienka od veci. Jeden deň ako človek? TO vážne? Už keď to povedal, musela byť všetkým jasné, že príde háčik. Rebekah môže mať stovky ľudských dní, ale určite nie vtedy, keď to najviac potrebuje. Ale zachránila April, čo jej treba pripísať k dobru. Pravda, možno len chcela zapôsobiť na Matta, ale aj tak sa rozhodla správne.

Jedna estetická výčitka k jej šatám (tie výčitky mám asi k všetkým šatám). Blondína, modré oči, svetlá pleť... a ŽLTÉ šaty??! Bad choice. Mala vsadiť na nejakú tmavšiu farbu. Tmavo modré, fialové, karmínové.. to je jedno, len nie svetlé farby!

Carolinin šatový výstup u Klausa bol tiež podľa mňa zbytočne prehnaný a až k jadru veci nepodstatný. Ak už musela byť táto scéna, mala sa odvíjať inak. Buď sa mal Klaus chopiť nejakej iniciatívy a využiť to vo svoj prospech (nejaký ten Klaroline moment by ich nezabil), alebo mala aspoň Caroline na plese ohúriť všetkých prítomných, čo by Elene zmilo z tváre úsmev. Nikto jej však nehodil ani mizerný kompliment a skončila popíjaním s Damonom, čo je už dosť nízka úroveň. Musím však povedať, že účes mala fakt úžasný. Dúfam, že niekedy dostanem príležitosť skúsiť ho na sebe :)

Stefanove mentálne výlety do minulosti jeho vzťahu s Elenou bolo klišé ako mnoho iných skôr spomínaných vecí, rovnako ako fotky, na ktorých bola všade Elena. Zrejme sme opäť v galaxii, kde sa všetko točí okolo miesta, kde práve stojí.

Nemôžem sa však nezmieniť o krásnom, žiarivom a iskrivom Bonnie-magic momente, keď popustila uzdu svojej veeeľmi zlej stránke a pokúsila sa mimoriadne bolestivým spôsobom zabiť Elenu. Konečne ju niekto uzemnil, ale samozrejme Stefan z toho hneď vyťažil pozitívum v podobe jej strachu, čo je prejav vracajúcich sa emócii. Ach jo ://

Nakoniec ju pekne strčili pod zámku, ale neverím, že tam dlho vydrží. Zvedie buď jedného Salvatora alebo druhého a oni ju v slebej chvíľke pustia von. A kolotoč sa môže rozbehnúť znova.

Ešte tu máme Silasa, na ktorého pravdaže nesmieme zabúdať, lebo v ďalšej sérii bude určite hlavný Bad guy (ďalší dôvod, prečo to nepozerať). Spôsobili tam taký chaos, že som si všetky scény s "ním" musela pozrieť niekoľko krát než som ich pochopila (beriem síce, že som to pozerala s kamoškami nad krabicou s pizzou a živým rozhovorom, ale aj tak). Väčšina bola hádzaná retrospektívne, alebo dvojako a nikdy nič poriadne nesedelo. Už aby sa ukázal v pravej podobe, nebude zas vyzerať až tak ohavne, videla som herca, čo ho má stvárniť. Síce taká tuctová tvár, ale lepšie ako momentálny stav.

Že sa nechal oblafnúť aj Elijah, bola už vážne sila, no ale v minulosti ho už oblbla aj 17-ročná holka, tak čo som prekvapená? :/ Potrebujú nové mesto, kde budú vzbudzovať strach, rešpekt a paniku, lebo v Mystic Falls sa im to už nedarí.

Na záver sme mali dokonalé prepojenie na The Originals vďaka Katherininmu listu a ja jej budem držať palce nech jej to s Elijahom výjde, lebo hoci Elenu neznášam, Katherine je mrcha, ale aspoň mrcha, ktorá má štýl :D

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára